Karel İstanbul Yetkili Satıcı ve Servisi

Karel Santral Programları

Karel santral programları

PROGRAM GİRİŞİ                              877777

KAREL ROBOT DEVREYE ALMA      8741

DAHİLİ DIŞ HAT AÇMA                      887(eski santrallerde 87) DAHİLİ NO 3

DIŞ HAT PORTU AÇMA                     890 DIŞ HAT 11

DIŞ HAT PORTU  KAPA                     890 DIŞ HAT 0

DAHİLİ YÖNLENDİRME                     85 + DAHİLİ

DAHİLİ YÖNLENDİRME İPTALİ         85

SAAT AYARI                                        88 SAAT DAKİKA(1400 GİBİ)

TARİH AYARI                                      833GÜN AY YIL(010109 GİBİ )

GECE SERVİSİ                                   879

GECE SERVİSİ İPTALİ                        878

HAFIZAYA NUMARA KAYIT                 834 + 00-99 + NUMARA

HAFIZADAN NUMARA CEVİRME        5 + 00-99

TELEFONA ŞİFRE KOYMA                   836 + ÜÇ HANELİ ŞİFRE (000-250) ARASI

ŞİFREYİ AKTİF ETME/İPTALİ               837 + ŞİFRE + 1 DEVREYE ALIR. 837 + ŞİFRE + 0 İPTAL EDER

KAREL SANTRALİ CEP TELEFONUNA YÖNLENDİRME : SANTRALİN FİŞİNİ ÇEKİN. HATLAR DİREK OLARAK DAHİLİ 11,12,13,14 E DÜŞER. TELEFONU KALDIRIN *21* + TELEFON NUMARASI + # TUSLAYIN YÖNLENDİRME OLACAKTIR. İPTAL ETMEK İÇİN #21# TUŞLAYIN DAHA SONRA SANTRALİNİZİN FİŞİNİ TAKIN

HİZMET VERDİĞİMİZ KAREL SANTRAL SERVİS BÖLGELERİ

           OPERATÖR ÖZELLİKLERİ

FLASH                                          BEKLETME

TRANSFER                                   KAPATMA

H/R                                             HATTI UZUN SÜRELİ BEKLETME

AUTO                                          EN SON ARAMAYI OTOMATİK ARAMA

REDİAL                                      SON NUMARA TEKRARI

karel santral sistemleri gece servisi

karel telefon santral sistemlerinde gece servisi özelliği vardır. buna sistemin iki farklı beyine sahip olması gibide denilebilir. bu özellik ile sistem gündüz farklı programlarla yönetilebilmekte gece ise farklı programlarla yönetilebilmektedir. profesyonel servis tarafından programlarının yapılması gerekli bu özellik robot operatör tarafından da kullanılmaktadır. daha detaylı bilgi için karel santral yetkili satıcı ve teknik servisi olan Uzman Telekom dan destek alabilirsiniz.

karel santral hat alamama problemi

 Genelde arıza ihbarlarının çoğu 9 dan hat alamamak ile ilgili geliyor. bunun da genelde sebebi telekom hatlarından kaynaklanmakta ve arıza kaydı vererek (telekom arıza kayıt 121 ) bu sorun giderilmektedir. Bunun için santral dan yapacağınız işlem ise otomatik dış hat testi ile çalışmayan hattınızı servis dışı bırakıp 9 dan hat alabilir hale gelmektir. Yapmanız gereken tek şey operatör telefonundan 827 tuşlayıp yaklaşık 1 dk sonra her şeyin normale dönmesini beklemektir. Türk telekom görevli personeli hattınızı kontrol ettikten sonra arıza nın santral veya iç tesisattan kaynaklandığı bilgisini veriyor ise o noktada size yardımcı olmaya hazır teknik servisimize ulaşabilirsiniz

Karel Santral| Şifreleme Özelliği

Karel santral sistemleri istenmeyen aramalar için şifreleme özelliğine sahiptir. MS26, MS26S, MS38, MS38S, MS48, MS48S, MS128, MS224 santrallarda kullanılan bu özellik şu şekilde uygulanabilir.

şifre girme—–836 şifre [000-999] eski modellerde [000-250]

kilitleme 837 şifre 1

devreden çıkarma 837 şifre 0

karel santral kullanım özellikleri  çağrı yakalama

Karel santral kullanım özelliklerinden çağrı yakalama iki şekildedir. çalan iç hattı yakalama, çalan dış hattı yakalama. çalan dış hattı yakalamak için (zil uzun uzun çalar) 3 tuşlamak yeterlidir. eğer çalan dahili hattan bir arama ise (kesik kesik çalar ) 82 ardından çalan içhat numarası tuşlanarak alınır. örnek:82145 gibi….

Karel Santral Kullanım Özellikleri– meşgul abone uyarısı

Karel santral kullanım özelliği olan meşgul aboneyi kulaktan uyarma şu şekilde yapılmaktadır. abone aranır meşgul sesi alınırken 1 (bir) tuşlanır. karşı taraf 1 tuşlandığı kadar bip sesi duyar. Sizinde paylaşmak veya sormak istediğiniz karel santral bilgilendirmeleri için bize ulaşabilirsiniz. 

Karel santral uzaktan program konumu

Karel santral sistemleri uzaktan da programlanabilmektedir. Bu özellik sayesinde konuya bakacak teknik personel santralın bulunduğu bölgede bulunmadan program yapabilmektedir. cep telefonu da dahil olmak üzere yapılabilen bu programlar konsoldaki kişinin komut vermesi ile mümkün olabilmekte, bu da kötü amaçlı bağlanıp sisteme zarar vermesini önlemektedir.

Karel Santral Kullanım Özellikleri | santral programlama

Karel santral sistemlerine program yapabilmek için program kodunu girmek mutlaka önemlidir. Santral ayarları operatör telefonu üzerinden dtmf sinyaller ile yapıldığından dolayı kullanıcı yanlışlıkla sistem ayarlarını bozmasın diye düşünülmüştür. İstenirse şifre ile kilitlenebilen program kodu yetkisiz kişilerin sisteme müdahalesini de engellemektedir. Karel santral sistemlerine yetkili satıcı olmayan kimselerden sakın hizmet almayınız.

Karel Santral kullanım özellikleri AVRUPA Yakası Bayii

Karel santral sistemleri uzaktan programlanabilme özelliğine sahiptir. Sistemde arızaya sebebiyet veren veya istek üzerine yapılması gereken programlar yetkili teknik servis personeli tarafından telefon ile bağlanılarak yapılabilmektedir. bu da zaman kaybını ve maliyetleri haliyle düşürmekte ve müşteri sorunları çok kısa bir sürede giderilebilmektedir. yetkili servis kendi istediği zaman değil müşteri komutu ile sisteme bağlanabilmekte bu da müşteri kontrolu dışında sisteme müdahaleyi engellemektedir. Karel santral programları hakkında daha detaylı bilgi için teknik servisimizi arayınız.

                    Hangi Konuda Teklif İstiyorsunuz ?  Hangi Ürüne İhtiyacınız Var ?

Bizi hemen arayın veya mail atın size en geç 1 saat içerisinde Fiyat Teklifinizi Gönderelim.

 

Genel Merkez İletişim Hattı                 : 0(212) 266 27 27

Fiyat Teklif Talebi E-posta                   satis@uzmantelekom.com

Teknik Servis Talebi E-posta               : servis@uzmantelekom.com

 

     SATIŞ VE SERVİS HİZMETİ VERDİĞİMİZ BAZI KONULAR                       

Teknolojiyi Takip Edin

Teknoloji ve iş dünyası gelişmelerini takip etmek için bizi takip edebilirsiniz. Aşağıdaki kutuya ePosta adresinizi yazarak aylık bültenimize kayıt olabilirsiniz.