Karel İstanbul Yetkili Satıcı ve Servisi

Çağrı Merkezi Kurmak İstiyorum

diyorsunuz ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız size yardımcı olabiliriz….

1-      Benim bir şirketim var mevcut bir analog yapısıyla gelen telefonları zaten karşılıyorum fakat benim artık bir sisteme geçmem ve tüm telefon trafiğimi takip etmekle beraber bizi arayanları sistemdeki IVR menüleri vasıtasıyla yönlendirmek hatta onlara standart anonslar dinletip MT (müşteri temsilciler) ‘in iş yükünü hafifletmek veya mevcut aranacak müşteri listelerimi otomatik olarak sisteme yükleyip arattırmak, onlara gerekli anonsları dinletip gerekirse MT lerime düşürmek..vb gibi daha bir çok işlemleri yapmak istiyorum diyorsanız size sadece bunları yapacak bir sistemin kurulması gerekiyor o kadar. Bu konuya alakalı dilerseniz bizi arayabilirsiniz. Çağrı Merkezi konusunda bir çok Referanslarımız bulunmaktadır ve her kapasiteye göre Sistem kurumları ve de bunların danışmanlıklarını yapmaktayız.

2-      Çağrı Merkezi Konusunda hiçbir bilginiz yoksa ve sıfırdan bir yer açmak istiyorum diyorsanız aşağıdaki bilgiler size yardımcı olacaktır..

Çağrı Merkezi Açmak

Kendi işinizi devam ettirirken bir taraftan da ek gelir elde edebileceğiniz en etkili yollarından biri çağrı merkezi işine başlamaktır. Çağrı merkezi işini evinizden idare edebileceğiniz gibi bir işyeri de kiralayabilirsiniz. Çağrı merkezi işini yönetmenin en basit yollarından biri evden çalışmaktır. Daha sonrasında yeterli sayıda çalışanı olan bir ofis açabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek kendi çağrı merkezi işinize nasıl başlayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Çağrı merkezi nasıl açılır?

1- İlk önce ne tür bir çağrı merkezi açmak istediğinize karar verin. Gelen çağrıları ve giden çağrıları cevaplayabilir,  tele pazarlama yapabilirsiniz veya internet erişimli hizmet verebilirsiniz. Seçeceğiniz çağrı merkezi türüne göre yapacağınız sözleşmeler de değişecektir.

2- İlgili resmi kurumlarla görüşerek çağrı merkezinizle ilgili yasal olarak neler yapmanız gerektiğini öğrenmeniz gerekiyor. Gerekli olan bütün belgeleri tamamladıktan sonra ödemeleri yaptığınızdan da emin olun.

3- Açacağınız çağrı merkezi türüne uygun bir iş planı hazırlamanız gerekiyor. İş planı size uzun soluklu referans malzemesi sağlar. İş planının eksiksiz ve detaylı olması gerekir çünkü iş planı sayesinde finansal olarak neye ihtiyacınızın olduğunu öğrenirsiniz. Elinizin altında bir iş planının olması çaba sarf ettiğinizi gösterir ve sermayenizi güvence altına almış olursunuz..

4- Çağrı merkezi işini yönetmek için gerekli olan ekipmanlara yatırım yapmanız gerkiyor. Bilgisayarlar, ofis malzemeleri, telefonlar, kulaklıklar ve telefon hatları gibi ekipmanlar buna dahildir. Evinizden yürüteceğiniz tek kişilik operasyonun başlangıç maliyetleri de düşük olacaktır. Kendi kendinize bu işi yürütecekseniz işinizi görecek bir çağrı merkezi yazılımına ihtiyacınız olacaktır. Bu yazılım biraz pahalı olabilir.Çağrı merkezi işiniz için birden fazla telefon numarası kullanabilirsiniz. Birden fazla hat kullanmak için işleri büyütmeniz gerekebilir.

5- Dışarıdan kaynak sağlayarak müşteri kazanmak için işletmeler ve diğer çağrı merkezleri ile temas kurmanız gerekiyor. Her firmanın birbirinden farklı  gereksinimleri ve farklı ödeme ölçüleri olacaktır. İsteklerinize bağlı olarak idare edebileceğiniz ve para kazanabileceğiniz bir veya birden fazla firma seçebilirsiniz. Örnek, pronet satışı, kredi kartı satışı, borç tahsilat merkezi, su arıtma cihaz satışı Digittürk satışı..vb çok sayıda proje bulunmaktadır

İpuçları

Firmaların bazıları çağrı merkezi profesyonellerinin evden çalışmalarına izin verebiliyorlar böylece sizde bağımsız olarak kendi işinize başlayabilirsiniz ama bu tamamen bireysel ve ufak çapta bir iş olmuş olur

Uyarılar

Çağrı merkezi açmak oldukça streslidir. Bu strese katlanmayı göze almalısınız. Özellikle yapacağınız yatırım sizin yıllardır biriktirdiğiniz bir para olup ve son paranız olmamasına dikkat etmelisiniz.Bu konuda milyon TL lere batan çok sayıda kişi ve kurum vardır çok dikkatli olun bu iş uzaktan görüldüğü gibi değildir..

Çağrı merkezi açmak için azami gerekenler

Çağrı merkezi açmak için gerekli olabilecek belgeler

 1. Nüfus cüzdanı sureti ve ikametgah senedi
 2. 2 adet fotoğraf
 3. Tapu fotokopisi.
 4. Yapı kullanma izni kağıdı.
 5. Kiralıksa kira mukavelesi aslı veya noter tasdikli sureti.
 6. Vergi levhası fotokopisi.
 7. İlgili Esnaf odası veya Ticaret odası kaydı fotokopisi.
 8. Sigorta veya bağ kur belgesi ya da emeklilik cüzdanı fotokopisi.
 9. İşyerinde su abonesi kartlı sayaç takılacak
 10. Aynı adrese daha önce verilmiş açma ruhsatı varsa belediyeye geri iade edilecek.
 11. İtfaiyeden yangın önlemi alınmıştır raporu gelecek.
 12. Emniyete kimlik bildiriminde bulunduğuna dair kimlik bildirimi belgesi fotokopisi.
 13. İmza sirküleri,Ticaret Sicil gazetesi fotokopisi (Şirket olması halinde )
 14. C.Savcılığından yeni tarihli sabıka kaydı

Not: Bu şartlar ve belgeler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve belediyeden belediyeye veya çalışacağınız kurumlara göre farklılık gösterebilmektedir. Kesin belgeler için lütfen ilgili belediye veya kurumlara başvurunuz.

Çağrı merkezi açma maliyeti

Çağrı merkezinizin kapasite, büyüklüğüne ve kullanılacak malzemelere göre bu maliyet oldukça farklılık gösterebilir. Örneğin 10 çalışanın bulunduğu bir çağrı merkezi açmak 40 bin TL’den başlamaktadır. Ancak yeterli sermayeniz yok ise çalışan sayısını azaltabilir hatta kendi başınıza dahi bu işe başlayabilirsiniz.

444 ve 0850 Hatlar Nedir? Farkları Nelerdir ?

444 ve 0850 Santral Nedir?

Telefon santralleri , gelen ve giden çağrıları otomatik olarak yönlendiren telekomünikasyon sistemine verilen genel bir isimdir. Müşteri ulaşmak istediği kişiye ait numarayı tuşladığında santral bu numaraya bağlı kullanıcıya otomatik olarak bağlantı kurar. Kullanıcı ve abone arasında iletişimi sağlamak için her aboneye Türk Telekom veya başka bir operatör  şirket tarafından tahsis edilmiş kodlar (telefon numaraları) bulunmaktadır. Telefon numaraları işlevine göre standart numaralar, 444’lü numaralar, 0850’li numaralar vb. şekillerde çeşitlenebilmektedir.

444’lü hatlar Türk Telekom tarafından “7 Rakamlı Özel Servis Numaraları” adlı hizmet ile kullanıcılara sunulmaktadır. Türkiye’nin her yerinden sabit ya da mobil telefonlar fark etmeksizin tek bir numara üzerinden erişim sağlanabilmektedir. 444’lü santral numaraları, müşteri memnuniyeti adına işletmeler için kaliteli bir hizmet imkanıdır. 444’lü hatların kaliteli bir hizmet sunmasının yanında dezavantajları da bulunmaktadır.

444’lü Numaraların Dezavantajları;

0850’li numaralar, her yerden erişim sağlanabilen internet tabanlı sanal numaralardır. Tek bir numara üzerinden eş zamanlı sınırsız çağrı özelliği bulunmaktadır. 0850’li santral numaraları, internet tabanlı olduğundan dikkat edilmesi gereken nokta, internet hızı ve bant genişliğidir. Kesintisiz iletişimin sağlanması için yeterli internet hızı ve bant genişliği gerekmektedir.

0850’li hatlar, diğer özel telefon numaralarına göre daha ekonomik olup fiziki hatlara göre bakım/onarım, tesis ve sabit ücretleri daha az maliyetlidir. IP üzerinden çalışan 0850’li numaralar; bilgisayar, masaüstü telefon, internet sitesi ve akıllı telefonlar aracılığıyla kullanılabilmektedir. Bu özelliğinden dolayı sabit bir lokasyona bağlı olmadan internet olan her yerde çağrılarınıza cevap verebilir ya da arama yapabilirsiniz.

0850 hat başvurusu için tıklayınız.

Santral Fiyatları ve Santral Sistemleri Ücretleri Ne Kadar?

Teknoloji çağının en büyük ihtiyaçlarından biri olan iletişim, artık günümüzde birçok alanda çeşitli şekillerde gereksinim olarak karşımıza çıkmaktadır. Yakın bir geçmişte iletişim ihtiyacının büyük bir bölümü sadece telefonlar aracılığıyla giderilmekteydi. Gelişen teknolojiyle birlikte telefonların gelişiminin yanı sıra iletişim kurmada kullanılan ürün grupları da çeşitlenmeye başladı.

Günümüzde iletişimin büyük bir bölümü telefonlar aracılığı ile sağlanıyor olmasının yanında buna ilave olarak yazılım tabanlı telefonlar, masaüstü IP telefonlar, videofon, VoIP destekli cep telefonları, IP DECT ve Analog setlerden oluşan çeşitli donanımlar da iletişimi sağlamak adına hayatımıza girmiştir. Bunun yanında işletmelerde iletişimin sağlanmasında en büyük göreve sahip santraller de, gelişen teknolojiyle birlikte işletmelerin ihtiyaçlarına en uygun çözümler sunmak için çeşitlenmeye başladı.

İşletmelerde Telefon konuşma maliyetlerini düşürmek ve kaliteli bir iletişim adına kullanılan santrallar, hat kapasitesi, uzak bağlantı, görüşme kayıt ve ihtiyaca yönelik özellikler açısından santral ücretleri de çeşitlenebilmektedir. İşletmelerin iletişim maliyetlerini büyük ölçüde düşürmesi dolayısıyla tercih edilen santrallar, kısa bir zamanda santral cihazı fiyatını karşılayarak işletmelere kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Yeni nesil santrallar arasında olan IP Telefon Santralları, Firmaların iletişim açısından birçok ihtiyacını karşılayabilecek durumdadır. Bu santrallar da sunduğu özelliğe göre çeşitlenebilen IP santral fiyatlandırmasına sahiptir.

Firmanızda santral sistemi kurulmadan önce işletmenin ihtiyaçları analiz edilip bu ihtiyaçlara yönelik en uygun santral tercih edilmelidir. Santral sistemi kurulumu yapacak firmadan santral kampanyaları ve santral cihazı ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunun için size en yakın Karel Yetkili Satıcı ve Servisleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz 0850 numaralı Voip Hat hizmeti

Ücretsiz 0850 numaralı Voip Hat hizmetimiz başlamıştır.Detaylı Bilgi için Tıklayınız.

Telefonlarda tasarruf devri başladı

Günümüzde bir çok firma halen bilmiyor,yaptığı telefon görüşmelerini belkide yarı yarıya daha ucuz konuşma imkanı var…Uzman Telekom olarak bu konularda da uygulamalı danışmanlık hizmeti vermekteyiz..

Uzmantelekom.com sitemiz yenilendi!

Uzman Telekom, İstanbul Karel Yetkili Satıcısı ve Servisi olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmek için, daha işlevsel ve aradığınız bilgiye en hızlı ve kolay biçimde ulaşabilmeniz amacı ile yenilendi.

Görüş ve önerilerinizi iletirseniz çok seviniriz.

Teknolojiyi Takip Edin

Teknoloji ve iş dünyası gelişmelerini takip etmek için bizi takip edebilirsiniz. Aşağıdaki kutuya ePosta adresinizi yazarak aylık bültenimize kayıt olabilirsiniz.