Karel İstanbul Yetkili Satıcı ve Servisi

Çağrı Merkezi Kulaklıkları

Gelişen sektörlerden biri olan çağrı merkezi sektöründe kulaklık kullanımı büyük önem taşımaktadır. Kullanılan kulaklıkların personeller üzerinde olumsuz bir etkiye sebep olmaması için endüstriyel kulaklık kullanılması gerektiğini belirten Plantronics, çağrı merkezlerinde desibel sabitleyici kulaklıkların kullanılmasına dikkat çekiyor.

Özellikle daha yerel bölgelerde faaliyet gösteren ve genç nüfusun tercih ettiği çağrı merkezlerinde kulaklık kullanımları çok önemli bir yere sahiptir. Uzun süreler kulaklık kullanımına maruz kalan personeller eğer doğru kulaklık kullanmazlar ise ileride kulak sorunlarıyla karşılaşma olasılıkları çok fazla  olabilir. Bu konuya özel ilgi gösteren dünyanın lider kulaklık markası Plantronics, özellikle çağrı merkezleri için sağlıklı kulaklıklar üretiyor.

Endüstriyel kulaklık olarak adlandırılan çağrı merkezi kulaklıkları özel olarak bu alanda kullanılmaları için üretiliyor. Çağrı merkezinde kullanılan bu kulaklıklar çok daha  dayanıklı, sade ve sert kullanmaya uygun olarak tasarlanıyor.  Uzun vadeli kullanılan kulaklıklarda maksimum 118dB ses vermesi ve ses bu seviyeye ulaştığında da durup bu frekansın düşürülmesi gerekiyor. Piyasada bulunan tüm CE sertifikalı kulaklıklar bu özelliğe sahip ancak gereken ses seviye frekans limiti 85dB dir. Plantronics çağrı merkezi kulaklıkları bu özelliğe ek olarak DM15 amplifier ile 85dB de sesi sabitleme özelliği çağrı merkezinde çalışanların daha sağlıklı bir sonuç elde etmesine imkân sunuyor.

Sadece CE sertifikalı kulaklıklara göre DM15 amplifier özelliği bulunan kulaklıkların maliyeti bakımından daha az tercih edilebildiğine dikkat çeken Plantronics, bu konuda özellikle çağrı merkezlerinin gerekli çalışmalar yapması gerektiğine vurgu yapıyor.

Piyasada Çağrı merkezi kulaklığı olarak genelde 3 marka öne çıkmaktadır ve aralarında hep bir yarış söz konusudur. Burada her zaman en dayanıklı olan kazanmaktadır.Çağrı merkezlerinde kulaklık alırken para konusu mecburen ikinci sırada gelmektedir çünkü çalışma şekillerine ve personellere göre en dayanıklı kulaklık en uzun giden olacağından dolayı zaten işin ucu yine paraya dayanmaktadır. Kulaklıklar ne kadar uzun çalışırsa yeni kulaklık alımı da o kadar geç olacaktır. Piyasada bu anlamada Plantronics,Sennheiser ve Jabra markaları bu özellikleri sağlamaktadır.

Teknolojiyi Takip Edin

Teknoloji ve iş dünyası gelişmelerini takip etmek için bizi takip edebilirsiniz. Aşağıdaki kutuya ePosta adresinizi yazarak aylık bültenimize kayıt olabilirsiniz.