Karel İstanbul Yetkili Satıcı ve Servisi

Çağrı Merkezi İnbound

Çağrı Merkezi inbound

Gelen çağrı “, “gelen çağrılara yanıt veren” inbound çağrı merkezi adından da anlaşıldığı gibi, işletmenin belirli bir telefon numarası vasıtasıyla (Türkiye’de çoğunlukla 444 ve 0850 voip hatları ile başlayan,) gelen çağrılara yanıt veren türdeki çağrı merkezleridir. Bunlar genellikle hizmet, destek, yardım, bilgi alma, işlem yapma, satış gibi ihtiyaçlara cevap vermektedirler.

İnbound kelimesi çağrı merkezleri terminolojisinde gelen çağrı yerine kullanılır.. yani müşterinin hizmet almak ya da sorun iletmek için aradığı durumlardır. bu çağrılara cevap veren ekiplere de inbound ekibi denilmektedir. Genellikle çağrı merkezlerinde bu ekiplerin sayısı outbound ve satış ekiplerine göre çok daha fazladır çünkü inbound çağrılar çok daha fazla olmasıyla beraber çokta önemlidir. Çünkü adı üzerinde gelen çağrı yani müşteri sizi arıyor ve ona hem hızlı hem de güvenilir hizmet vermeniz gerekiyor..

Kısacası çağrı merkezlerinde outbound çağrı dışarıya yapılan çağrıdır. çağrı merkezi inbound

Çağrı da dışarıdan gelen müşterinin çağrısı yani müşterinin çağrı merkezini aramasıdır ve anında çözüm bulmayı gerektirdiğinden dolayı genellikle çalışan için daha zordur.

 

Teknolojiyi Takip Edin

Teknoloji ve iş dünyası gelişmelerini takip etmek için bizi takip edebilirsiniz. Aşağıdaki kutuya ePosta adresinizi yazarak aylık bültenimize kayıt olabilirsiniz.