Karel İstanbul Yetkili Satıcı ve Servisi

Çağrı Merkezi Dış Arama

Çağrı merkezi dendiğinden, çoğu zaman sadece gelen aramalara cevap vermek için kurulmuş işletmeler olarak anlıyor. Fakat günümüzde firmalar sadece gelen çağrılara cevap vermenin ötesinde   satışları arttırmaya ve müşteri memnuniyetini sağlamaya yeterli olmadığını anladılar ve müşterilere daha proaktif olarak yaklaşmaları gerektiğini anladılar ve çağrı merkezi dış arama ihtiyacı ortaya çıkmış oldu.

Müşterilere ulaşmanın en kolay ve en ucuz maliyetli yöntemlerinden birisi de onlara telefonla ulaşmaktır. Bunun için, çağrı merkezlerinde gelen çağrılara cevap veren operatörlerin yanına dış arama (outbount) yapan operatörler de konuluyor. Bu operatörler ellerinde bulunan müşteri listesine göre teker teker numara çevirip müşteriye ulaşmaya çalışabilirler. Bu arama şekline manual dailing denilmektedir ve  bu yöntem oldukça verimsizdir.

Çağrı merkezi dış arama Outbound) Sistemleri, telefon numarası çevirme ve doğru kişiye ulaşmak için bir çok düzenleme işlemlerini arka tarafta yaparak operatörlerin (Müşteri Tems.) vakitlerini daha doğru kullanmalarına olanak sağlıyor. Böylece operatörler, zamanlarını numara çevirmek veya yanlış numaralarla uğraşmak yerine müşterileriyle konuşarak onları ikna etmek ve ürünlerini pazarlamak gibi değerli işlerle harcıyorlar, tabi birde personellerin isteyerek veya istem dışı kaytarmalarında önüne geçiyor çünkü sistem boş kalan operatöre çağrıyı otomatikman aktardığı için M.T’nin  bekleme veya oyalanma gibi bir şansı bulunmuyor

Bu özellikleri sayesinde outbound sistemler, firmaların önemli ekonomik kazançlar sağlamalarına yardımcı oluyor. Bu sistemin daha bir çok özelliği de kendi içindedir, bunlardan biride aranılan müşteriye otomatik bilgilendir anonsu vermek. Örneğin elinizde 3000 ad sadece matbuğ bir metni okuyup bilgilendirilmesi gereken müşteri listesi var .bu metni anons olarak hazırlayıp sisteme girdiğimiz zaman bu 3000 ad müşteriyi sistem sizin belirlediğiniz zaman aralığında otomatikman arıyor ve bu anonsu onlara dinletiyor. ulaşamadığı zaman tekrar tekrar arıyor ve gün sonu raporlarında kim ulaşılıp kime ulaşılmadığı raporlarını da alabiliyorsunuz. bu sayede sırf bu aramalar için personel barındırmak zorunda kalmıyorsunuz.

 

Teknolojiyi Takip Edin

Teknoloji ve iş dünyası gelişmelerini takip etmek için bizi takip edebilirsiniz. Aşağıdaki kutuya ePosta adresinizi yazarak aylık bültenimize kayıt olabilirsiniz.