Karel İstanbul Yetkili Satıcı ve Servisi

444 ve 0850 Hatlar Nedir? Farkları Nelerdir ?

444 ve 0850 Santral Nedir?

Telefon santralleri , gelen ve giden çağrıları otomatik olarak yönlendiren telekomünikasyon sistemine verilen genel bir isimdir. Müşteri ulaşmak istediği kişiye ait numarayı tuşladığında santral bu numaraya bağlı kullanıcıya otomatik olarak bağlantı kurar. Kullanıcı ve abone arasında iletişimi sağlamak için her aboneye Türk Telekom veya başka bir operatör  şirket tarafından tahsis edilmiş kodlar (telefon numaraları) bulunmaktadır. Telefon numaraları işlevine göre standart numaralar, 444’lü numaralar, 0850’li numaralar vb. şekillerde çeşitlenebilmektedir.

444’lü hatlar Türk Telekom tarafından “7 Rakamlı Özel Servis Numaraları” adlı hizmet ile kullanıcılara sunulmaktadır. Türkiye’nin her yerinden sabit ya da mobil telefonlar fark etmeksizin tek bir numara üzerinden erişim sağlanabilmektedir. 444’lü santral numaraları, müşteri memnuniyeti adına işletmeler için kaliteli bir hizmet imkanıdır. 444’lü hatların kaliteli bir hizmet sunmasının yanında dezavantajları da bulunmaktadır.

444’lü Numaraların Dezavantajları;

0850’li numaralar, her yerden erişim sağlanabilen internet tabanlı sanal numaralardır. Tek bir numara üzerinden eş zamanlı sınırsız çağrı özelliği bulunmaktadır. 0850’li santral numaraları, internet tabanlı olduğundan dikkat edilmesi gereken nokta, internet hızı ve bant genişliğidir. Kesintisiz iletişimin sağlanması için yeterli internet hızı ve bant genişliği gerekmektedir.

0850’li hatlar, diğer özel telefon numaralarına göre daha ekonomik olup fiziki hatlara göre bakım/onarım, tesis ve sabit ücretleri daha az maliyetlidir. IP üzerinden çalışan 0850’li numaralar; bilgisayar, masaüstü telefon, internet sitesi ve akıllı telefonlar aracılığıyla kullanılabilmektedir. Bu özelliğinden dolayı sabit bir lokasyona bağlı olmadan internet olan her yerde çağrılarınıza cevap verebilir ya da arama yapabilirsiniz.

0850 hat başvurusu için tıklayınız.

Teknolojiyi Takip Edin

Teknoloji ve iş dünyası gelişmelerini takip etmek için bizi takip edebilirsiniz. Aşağıdaki kutuya ePosta adresinizi yazarak aylık bültenimize kayıt olabilirsiniz.